Wrocław rozwija wynajem pojazdów na minuty

Oferta wypożyczalni pojazdów mechanicznych ewoluuje. Obecnie coraz częściej w dużych miastach w Polsce pojawiają się nowatorskie usługi carsharingu, w ramach których można wynajmować samochód na minuty. Wrocław jest jednym z takich miast, a dodatkowo zainteresowaniem cieszą się i inne formy wynajmu pojazdów, m.in. scooter sharing. Na czym polega idea carsharingu?

Wynajmowanie pojazdów na minuty

Poruszanie się po takim mieście jak Wrocław własnym samochodem oznacza kilka potencjalnych kłopotów: korki czy niemożność znalezienia miejsca parkingowego w pożądanej lokalizacji to podstawowe problemy. Im więcej osób jeździ po centrum swoim samochodem, na dodatek nie nowym, ekologicznym, tylko starym, przyczyniającym się do powstawania smogu, tym gorzej dla stanu powietrza. Dlatego Wrocław, jako miasto nowoczesne i proekologiczne miasto, zdecydował się na rozwijanie systemów typu carsharing, które polegają na wynajmie np. aut czy skuterów na minuty.

Jak podkreśla jeden z operatorów carsharingu we Wrocławiu, firma Panek CS, to optymalne rozwiązanie. Wystarczy ściągnąć na swojego smartfona prostą w obsłudze, bezpłatną aplikację i zarejestrować w niej swoje konto. Na mapie Wrocławia należy następnie wskazać, który samochód na minuty chcemy wypożyczyć, a zostanie on czasowo zarezerwowany. Po dotarciu do pojazdu, za pomocą aplikacji, kierowca może otworzyć auto i rozpocząć korzystanie z usługi.

Dlaczego warto postawić na carsharing?

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji korzystać z usług carsharingu, obawiają się, czy rzeczywiście jest to takie dobre rozwiązanie. Czy warto wynająć samochód na minuty? Wrocław to miasto, które wspiera carsharing m.in. ze względów ekologicznych. Dlatego jeśli ochrona środowiska naturalnego jest ci bliska, a także nie chcesz mieć problemów z przejazdem przez miasto w godzinach szczytu czy parkowaniem, zdecyduj się na przemieszczanie się po stolicy województwa dolnośląskiego autem wynajmowanym na minuty.

Carsharng jest bardzo korzystnym rozwiązaniem – kierowca płaci wyłącznie za czas przejazdu lub przebyty dystans. Do tego we Wrocławiu dostępne są dla niego liczne udogodnienia. Samochody z carsharingu można zostawiać w strefie płatnego parkowania, bez płacenia za postój, a dodatkowo kierowcy mogą korzystać z buspasów, omijając często długie korki. To prosty sposób na wygodne podróżowanie po mieście.

One thought on “Wrocław rozwija wynajem pojazdów na minuty

  1. Idea wszelkich wypożyczalni, pojazdów na abonament bardzo mi się podoba. Mieszkając w mieście nie potrzebujemy właściwie własnego samochodu ponieważ mamy do dyspozycji rozwiniętą komunikację miejską. Jednak gdy wybieramy się na większe zakupy to warto właśnie skorzystać z opcji samochodu na minuty by wygodnie dostarczyć swoje rzeczy pod sam dom, świetna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *