Suzuki Ignis. Sprawdź, czym Cię zaskoczy

Suzuki Ignis jest jednym z najchętniej wybieranych modeli japońskiej marki w naszym kraju. To nie może dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę zarówno atrakcyjną stylistykę tego samochodu, jak i bogate wyposażenie fabryczne oraz korzystną cenę. Przepis na hit sprzedaży? Najwyraźniej tak, ponieważ trzecia generacja Ignisa budzi naprawdę duże zainteresowanie. Przyjrzyjmy się bliżej temu bardzo ciekawemu modelowi.

Pozory mogą mylić

Suzuki Ignis sprawia wrażenie samochodu znacznie mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Z zewnątrz to po prostu miejskie auto, które idealnie sprawdzi się podczas codziennego pokonywania zatłoczonych ulic dowolnej aglomeracji, dojazdów do pracy, na zakupy, czy odwożenia dzieci do przedszkola i szkoły. Jednak po zajęciu miejsca w środku pojawia się zaskoczenie – ten samochód jest naprawdę obszerny.

Ignis nie jest co prawda modelem typowo rodzinnym, natomiast w warunkach miejskich czy na krótkich trasach wygodnie będą nim podróżować cztery osoby. Na tylnej kanapie bez problemu zmieszczą się dwa pełnowymiarowe foteliki dziecięce, dzięki czemu jest to atrakcyjny samochód dla młodych rodziców szukających nowoczesnego, niezawodnego, pojemnego i bezpiecznego pojazdu na co dzień.

Ignis szczególnie powinien przypaść do gustu paniom – i to nie tylko z uwagi na świetny design. Manewrowanie tym samochodem to czysta przyjemność, auto dzięki kompaktowej konstrukcji nadwozia (brak tzw. długich zwisów z przodu i z tyłu pojazdu) bez problemu zmieści się na każdym miejscu parkingowym, przeciśnie się przez ciasne uliczki jednokierunkowe itd.

Spore możliwości przewozowe

Suzuki Ignis to fenomen. Na rynku trudno jest znaleźć drugi samochód tej klasy, który zachowując tak kompaktową konstrukcję nadwozia oferowałby nie tylko równie dużo miejsca w środku, ale również w bagażniku. Kufer ma pojemność aż 267 litrów – w zupełności wystarczającą na weekendowy wypad z rodziną, we dwoje, ale też na okazjonalne dalsze podróże.

Ignis jest również przygotowany do pełnienia funkcji jedynego samochodu w rodzinie. Producent zastosował tutaj coś, co jest super praktyczne, a także dodaje autu terenowego wyglądu – relingi dachowe. Dzięki nim znacząco zwiększają się możliwości przewozowe samochodu. Po zamontowaniu boksu dachowego można już bez problemu spakować się na dwutygodniowe wakacje z rodziną, wybrać się na narty etc.

Świetna jednostka napędowa DUALJET

Suzuki Ignis jest napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1.2 litra, który wykorzystuje innowacyjną technologię „miękkiej hybrydy”. Dzięki temu 90-konna jednostka jest jeszcze oszczędniejsza, a przy tym zaskakująco dynamiczna, szczególnie w mieście. Ignis z tym silnikiem zaskakuje niskim apetytem na paliwo – przy spokojnej jeździe bez trudu można uzyskać wynik na poziomie 4,3 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym i 5 litrów w mieście.

Już teraz umów się na jazdę testową Suzuki Ignis w wybranym salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki Katowice, Zabrze, Lubin i Warszawa.

One thought on “Suzuki Ignis. Sprawdź, czym Cię zaskoczy

  1. Cudowny samochód! Przed zakupem nowego auta, zawsze się boję, ile będzie kosztował przegląd i jaką cenę będą miały nowe części samochodowe Świętokrzyskie zakłady mają całkiem dobrą ofertę – sam kojarzę jeden sprawdzony zakład. Chyba sam zainwestuję w Suzuki 🙂
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *