Auto dostawcze dla firmy – kupić czy wynająć?

Wiele firm nie jest w stanie sprawnie funkcjonować bez samochodu dostawczego. Ułatwia on realizację licznych zadań związanych z prowadzeniem działalności w różnych branżach. Przedsiębiorcy często stają przed poważnym dylematem: lepiej kupić czy wynająć takie auto?

Dostawcze auto dla firmy – czy warto je kupić?

Posiadanie na własność samochodu dostawczego ma sporo plusów – zwłaszcza że nie musi być to pojazd prosto z salonu. Równie dobrze może pochodzić z rynku wtórnego, dzięki czemu da się sporo zaoszczędzić. Jednak nie każdą firmę stać na sfinansowanie takiego zakupu gotówką – bardzo często konieczne jest zaciągnięcie kredytu, co wiąże się z szeregiem formalności. Trzeba też brać poprawkę na to, że dopóki zobowiązanie nie zostanie spłacone, w rachubę nie wchodzi sprzedaż samochodu.

Długoterminowy wynajem aut – rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców

Sprawdzonym sposobem sfinansowania pojazdu dla firmy jest wynajem dostawczaka, co pozwala korzystać z auta bez konieczności posiadania go na własność. PANEK CarSharing oferuje przedsiębiorcom atrakcyjne pakiety, dzięki czemu warunki najmu da się elastycznie dopasować do konkretnych potrzeb. Długoterminowy wynajem samochodów ma sporo zalet. Firma nie traci przez to zdolności kredytowej, a wydatki poniesione w związku z najmem można zaliczyć do firmowych kosztów. Stałej wysokości opłata miesięczna ułatwia planowanie budżetu, w związku z czym nawet przedsiębiorcy o skromniejszych zasobach finansowych są w stanie pozwolić sobie na skorzystanie z omawianej usługi. Po zakończeniu umowy wystarczy zwrócić samochód. W trakcie jej obowiązywania niejednokrotnie istnieje opcja darmowej wymiany pojazdu, gdyby potrzeby firmy uległy w tym obszarze zmianie.

O tym, czy lepiej kupić samochód dostawczy, czy go wynająć, każdy przedsiębiorca musi sam zdecydować na podstawie przeprowadzonych przez siebie kalkulacji. Duże znaczenie w tym kontekście mają różne czynniki takie jak kondycja finansowa danej firmy czy ilość zadań, do których realizacji niezbędny jest porządny samochód dostawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *