Czym jest gwarancja na używany samochód?

Każdy, kto kupuje używany samochód, chce mieć pewność, że nie będzie ono wymagało ono kosztownych napraw i posłuży przez co najmniej kilka lat. Z tego powodu wielu kierowców decyduje się na zakup auta z drugiej ręki z gwarancją.

Jak przykuć uwagę klienta?

Sprzedawcy używanych samochodów stosują rozmaite triki mające na celu przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Gwarancja dealera zwana także gwarancją serwisową to jedno z rozwiązań, dzięki którym oferta zyskuje na atrakcyjności. Eksperci z salonu Honda Plaza przypominają jednak, że w tym zakresie nie obowiązują żadne odgórne wytyczne, dlatego gwarancja gwarancji nierówna. Decydując się za zakup używanego pojazdu z gwarancją serwisową, trzeba zatem pamiętać o zapoznaniu się z umową gwarancyjną, ponieważ jej zawartość jest inna w zależności od oferty i konkretnego sprzedawcy.

Co zapewnia gwarancja dealera?

W pierwszej kolejności wypada przypomnieć o tym, że gwarancja producenta nie jest tym samym, co gwarancja, jaką proponują dealerzy Hondy oraz innych marek aut. Gwarancja serwisowa przeznaczona jest dla samochodów spełniających określone wymogi dotyczące m.in. wieku. Przeważnie udzielana jest na zakup kilkuletnich pojazdów, niemniej niektóre salony przyznają ją nawet na piętnastoletnie samochody. Ma ona zapewnić bezpłatną naprawę wybranych usterek, której można dokonać w warsztatach współpracujących z danym salonem. W umowie zamieszczona jest szczegółowa lista komponentów auta i usterek, które podlegają gwarancji. Pojawia się tu jeszcze jedna ważna uwaga – taka mianowicie, że zazwyczaj obowiązują kwotowe limity napraw, co oznacza, że za darmo awarię da się usunąć jedynie do określonej sumy. Ewentualną nadwyżkę właściciel auta musi opłacić z własnej kieszeni.

Czy warto kupić używane auto z gwarancją?

Zakup używanego samochodu z gwarancją jest bardzo dobrą inwestycją, o ile umowa gwarancyjna odpowiada indywidualnym potrzebom pod względem zawartości. Najlepiej przeanalizować przynajmniej kilka różnych ofert, aby sprawdzić, która z nich jest najatrakcyjniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *