Hyundai Bayon – funkcjonalny crossover z najnowocześniejszymi systemami komfortu i bezpieczeństwa

Crossovery szybko doganiają SUV-y pod względem popularności. Coraz więcej kierowców postrzega je, jako idealny wybór do miasta. Samochody z tego segmentu oferują wysoką pozycję za kierownicą, spory prześwit, a przy tym dzięki kompaktowej konstrukcji o wiele lepiej sprawdzają się na zatłoczonych ulicach i parkingach. Modę na crossovery kontynuuje m.in. Hyundai, który chwali się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży swojego hitowego modelu – Hyundaia Bayon. Co warto o nim wiedzieć?

Bardzo ciekawa stylistyka

Hyundai Bayon jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie można było go pomylić z żadnym innym modelem dostępnym na rynku. To wpisuje się w aktualną koncepcję stylistyczną koreańskiego producenta – Sensous Sportiness. Zgodnie z nią samochody mają być wyraziste, ale jednocześnie każdy detal linii nadwozia i wnętrza ma mieć uzasadnienie funkcjonalne.

Przykładowo: światła LED prezentują się rewelacyjnie, natomiast Hyundai stosuje je nie tylko w przyczyn estetycznych, ale też praktycznych (dużo lepsza widzialność po stronie kierowcy) oraz ekonomicznych (ten rodzaj oświetlenia jest dużo trwalszy, nie ma potrzeby wymiany lamp w przewidywalnym okresie eksploatacji samochodu).

Nieprzypadkowo wspominamy o oświetleniu LED, ponieważ to ono stanowi jeden z najciekawszych smaczków stylistycznych w Hyundaiu Bayon – warto zwrócić uwagę chociażby na tylne lampy kształtem nawiązujące do strzałki.

Dwie jednostki napędowe do wyboru

Może się wydawać, że oferta silnikowa Hyundaia Bayon jest przesadnie skromna, natomiast z praktycznego punktu widzenia okazuje się w zupełności wystarczająca. Bazową jednostkę stanowi silnik 1.2 MPI o mocy 84 KM. Jest to doskonale znany napęd, który wybiorą kierowcy ceniący sobie spokojny styl jazdy oraz wysoką niezawodność i niskie koszty eksploatacji.

Jeśli za kierownicą szukasz także emocji, to lepszym wyborem dla Ciebie będzie turbodoładowany silnik 1.2 T-GDI o mocy 100 KM, który zapewnia już bardzo dobre osiągi, a przy tym ma niskie zapotrzebowanie na paliwo. Decydując się na ten silnik możesz wybrać albo sześciobiegową skrzynię manualną, albo siedmiobiegowy automat.

Nowoczesne technologie wspierające kierowcę

Hyundai Bayon imponuje pod względem listy wyposażenia seryjnego oraz opcjonalnego. Znajdziemy na niej pozycje, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane dla samochodów znacznie wyższej klasy. W środku uwagę zwracają dwa cyfrowe wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala.

Do dyspozycji kierowcy i pasażerów są takie funkcje, jak bezprzewodowe łączenie się ze smartfonem, Apple Car Play/Android Auto, asystent pasa ruchu, system monitorowania martwego pola czy system zapobiegający zderzeniom.

Hyundai Bayon to obecnie jedna z najciekawszych propozycji w segmencie crossoverów. Możesz się o tym przekonać podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *