Skutery elektryczne od Super Soco – modele z zasięgiem powyżej 100 km

Przy wyborze motocyklu elektrycznego jednym z najistotniejszych parametrów jest jego zasięg. Odpowiednio wysoka wartość pozwoli cieszyć się jazdą bez postojów na ładowanie, a także na wykorzystanie pojazdu bardziej niż jako skuter miejski. Jakie propozycje można znaleźć w ofercie firmy Super Soco?

Super Soco – skutery elektryczne z Szanghaju

W pierwszej kolejności warto nieco przybliżyć sylwetkę firmy, choć mimo zaledwie kilku lat od założenia, już teraz jest to dość rozpoznawalna marka na rynku skuterów i motocykli elektrycznych. Super Soco to producent, który wywodzi się z Szanghaju. To miasto, w którym mieszka niemal 25 milionów ludzi, a jednym z kluczowych problemów zarówno dla władz, jak i mieszkańców, jest wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. To właśnie walka o ekologię motywuje działania firmy – wszystkie modele z oferty tego producenta są wyposażone w ekologiczne silniki elektryczne. Pierwszy model trafił na ulice zaledwie parę lat temu – w 2016 roku – a od tego czasu do zestawienia dołączyło kilka innych propozycji, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb kierowców. Marka jest od początku doceniana ze względu na wysoką jakość produkcji, ciekawy design pojazdów, który często nawiązuje do motocyklowych klasyków, oraz wysoką moc w parze z dbałością o ekologię.

W Polsce wyłącznym importerem pojazdów tej firmy jest Karbon 2, która od lat zajmuje się oferowaniem skuterów elektrycznych. Dokładną ofertę można sprawdzić na stronie https://supersoco.pl/ – przyjrzyjmy się pozycjom, które charakteryzują się największym zasięgiem.

Lider zasięgu: model TC max

Imponująca moc sprawia, że jest to propozycja skierowana przede wszystkim do miłośników szybkiej jazdy. Na jakie parametry można liczyć z motocyklem Soco TC max? To maksymalna prędkość sięgająca aż 95 km/h, a także spory zasięg, który również robi wrażenie. Mowa o nawet 110 km na jednym naładowaniu. Oto najważniejsze elementy specyfikacji tego modelu:

  • maksymalna moc – 5 000 W;
  • maksymalny moment obrotowy – 180 Nm;
  • czas ładowania – 4,5 h;
  • liczba cykli ładowania – 800;
  • zdolność pokonywania wzniesień do 17 stopni.

Należy zaznaczyć, że ze względu na moc przekraczającą 4 kW niezbędne będzie prawo jazdy kategorii A1 lub trzyletni staż z kategorią B. Zasięg jest podany przy średniej prędkości 45 km/h i wadze kierowcy na poziomie 75 kg – dotyczy to także innych pomiarów dotyczących motocykli tego producenta.

Modele z dwoma bateriami, które pozwolą na przejechanie nawet 160 km

Choć TC max to jedyny motocykl w ofercie Super Soco, który pozwala na przekroczenie 100 km zasięgu w standardowej konfiguracji, możemy skorzystać także z szeregu innych, ciekawych propozycji. Producent udostępnia w większości modeli opcję dodania drugiej baterii – to proste, lecz niezwykle skuteczne rozwiązanie, które pozwala dwukrotnie zwiększyć zasięg. To możliwość dostępna w przypadku TC, TSx, TS oraz CPx.

TC to „mniejszy brat” modelu TC max – moc wynosi w tym przypadku 3 000 W, z kolei maksymalna prędkość to 45 km/h. W efekcie model ten mieści się w założeniach kategorii AM, co oznacza, że można nim jeździć już w wieku 14 lat. Zasięg przy dwóch bateriach wynosi aż 160 km! Na bardzo podobne parametry można liczyć w przypadku skuterów TSx oraz TS – to idealne propozycje do energooszczędnej i opłacalnej jazdy po mieście, a także na nieco dłuższe wypady.

Interesującą pozycją jest także model CPx: to motocykl o maksymalnej mocy aż 6 000 W, co pozwala osiągnąć prędkość 90 km/h. Jednocześnie zasięg wynosi 160 km w wariancie z dwoma akumulatorami. Należy jednak zaznaczyć, że czas ładowania jest nieco dłuższy niż przy modelu TC max – naładowanie dwóch baterii wymaga około 7 godzin. Zestawienie modeli producenta obejmuje także parę innych propozycji, które oferują mniejszy zasięg, lecz wyróżniają się pod innymi względami: ogólny opis najciekawszych pozycji można znaleźć w artykule https://supersoco.pl/skutery-elektryczne-super-soco-poznaj-je-blizej/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *