Jak system TMS przyspiesza prace i redukuje koszty dla firm transportowych?

TMS to jeden z najnowocześniejszych systemów informatycznych, który implementuje się do monitorowania, planowania oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Zakup takiego systemu zaleca się w szczególności tym przedsiębiorstwom, które dysponują taborem pojazdów, na przykład podmiotom logistycznym lub spedycyjnym. Wprowadzenie systemu TMS przyczynia się w znacznym stopniu do przyspieszenia prac oraz redukuje koszty operacyjne.

Bolączki branży TSL

Organizowanie przewozu towarów jest niezwykle skomplikowanym i trudnym procesem. Podmioty, które działają w branży TSL, borykają się z różnymi problemami. Do największych trudności zalicza się wysoką konkurencyjność w branży, puste przebiegi generujące koszty czy jednoczesną realizację wielu zadań w tym samym czasie (np. w okolicach świąt).

TMS – definicja pojęcia

TMS (z ang. Transportation Management System) to system zarządzania transportem, czyli specjalne oprogramowanie, które służy do zautomatyzowania procesu planowania dostaw towarów. Implementacja takiego systemu przynosi firmom mnóstwo korzyści. Chodzi tu przede wszystkim o oszczędność czasu i pieniędzy oraz ułatwienie realizacji zawodowych obowiązków wszystkim pracownikom.

W jakich branżach sprawdzi się system TMS?

System TMS można z powodzeniem wprowadzić w bardzo różnych branżach. Chodzi tutaj m.in. o branżę dystrybucyjno-handlową, spedycyjną, transportową oraz logistyczną. Oznacza to, że w rzeczywistości na wprowadzenie tego oprogramowania mogą zdecydować się wszystkie firmy, które posiadają tabor pojazdów oraz organizują łańcuchy dostaw.

Rozmiar przedsiębiorstwa nie ma tutaj większego znaczenia. System TMS doskonale sprawdzi się zarówno u dużych podmiotów gospodarczych jak i mikro i małych przedsiębiorstw. Jednym z podmiotów oferujących systemy TMS jest mbis.pl.

Korzyści z wprowadzenia systemu TMS

Dzięki systemowi TMS można w sprawny i efektywny sposób planować, zarządzać oraz monitorować wszystkie transporty realizowane w firmie. Jego implementacja spowoduje, że wszystkie zlecenia będą realizowane zgodnie z założonym harmonogramem, zaś pojazdy będą eksploatowane we właściwy sposób – liczba pustych przewozów zostanie ograniczona.

Przeczytaj więcej o firmie mbis.pl, która jest dostawcą innowacyjnego systemu TMS dla firm z branży TSL.TMS Nawigator od mbis jest nowoczesnym narzędziem do kompleksowego zarządzania procesami spedycyjno-transportowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *