Ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną?

Coraz częściej zdarza nam się dopieszczać swoje samochody na maksimum. Nie ma w tym nic dziwnego, no bo w końcu chcemy, żeby spełniały one nasze oczekiwania i się nam po prostu podobały.

Jednym z takich “dopieszczaczy” można byłoby nazwać samochodową folię ochronną, chociaż może ona spełniać całkiem sporo funkcji. Dlaczego ludzie się na nią decydują? Ile kosztuje oklejenie auta? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Po co oklejać samochód folią ochronną?

Oklejanie samochodu folią ochronną stało się popularne w ostatnich latach z kilku powodów. Po pierwsze, mamy większą świadomość o dbaniu o nasze auto, więc chcemy je zabezpieczyć w jak najlepszych sposób. Taka folia ochroni nasz samochód przed przetarciami, zarysowaniem, piaskowaniem czy gradem – przez co nie będziemy musieli się martwić jazdą na zakorkowanych parkingach. Poza tym posiada ona również zdolności auto-naprawcze i umożliwia zregenerowanie jej samej i powstałych rys pod wpływem odpowiedniej temperaturę. A po trzecie folia ochronna wystarczy nam na naprawdę długi czas – profesjonalne warsztaty samochodowe oferują gwarancję nawet 10 lub 12 lat.

ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną

Źródło: Promomoto.pl

Jakie części samochodu można okleić?

Tak po prawdzie każda część samochodu może zostać oklejona. Jednakże w większości przypadków okleja się konkretne partie, które są zazwyczaj najbardziej narażone na uszkodzenia. Są to klamki, lusterka, przedni i tylny zderzak, reflektory, lub krawędzie drzwi. W dużej mierze zależy to od naszej wizji i budżetu, gdyż możemy okleić całe nasze auto i umożliwić sobie skorzystanie z całkowitej ochrony samochodu.

Ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną?

Koszt takiego serwisu zależy od miejsca i wielkości oklejanej części samochodu. Przykładowo krawędzie drzwi kosztują około 70 zł, klamki od 100 zł, tylny zderzak od 300 zł, czy lusterka w cenie również kilkuset złotych. Oklejenie przedniej części samochodu (reflektory, lusterka, zderzak, maska) może nas wynieść średnio od 4 tys. do 6 tys. złotych, natomiast zabezpieczenie całej powierzchni auta to koszt w granicy około 12 tys. złotych. Co prawda taka usługa może nie wydawać się tania, ale jeśli popatrzymy przez ile lat może nam ona służyć oraz ile możemy mieć losowych zarysowań, to możemy wyjść na plus. A poza tym zawsze podkreślimy wizualny aspekt naszego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *