Import samochodu z USA – jak go nabyć?

Współczesna branża motoryzacyjna, rozwija się niezwykle dynamicznie nie ograniczając się wyłącznie do lokalnego rynku. Co raz większa liczba zainteresowanych zakupem samochodu, szuka wymarzonego modelu za oceanem. Zwłaszcza, że w ostatnich latach takie transakcje stały się równie proste, jak kupowanie auta w Europie.

Gdzie szukać dobrego samochodu?

Każdy, kto kupował kiedyś samochód wie, że trzeba się dobrze rozejrzeć i spokojnie przemyśleć wybór. Pośpiech i pochopna decyzja, może niestety wiązać się z niepotrzebnymi kosztami. Rynek krajowy, rynek europejski zapełniony jest ofertą samochodów, tak nowych, jak i używanych. Potencjalny nabywca korzysta zatem z bogactwa i różnorodności również za oceanem. Kupowanie auta w USA, niczym nie różni się od tego lokalnego, poza tym, że trudniej obejrzeć je na żywo. Tu pojawia się niezwykle popularna forma wyszukiwania, jaką jest licytacja samochodowa.

Jak sprowadzić samochód z USA – czy to skomplikowane?

Import samochodu z USA, to coraz częstsza praktyka. Dotyczy szczególnie samochodów używanych. Paradoksalnie, dla Europejczyków, samochody sprowadzane z Ameryki, nawet te wyprodukowane na kontynencie, postrzegane są poprzez pryzmat wyższego standardu. Znawcy uważają, że jest w tym sporo racji. Sporą zachętą do zainteresowania się z zakupem pojazdów z drugiej ręki, jest relatywnie prosty i nieskomplikowany import. Wraz ze wzrostem aktywności poszukujących, dynamicznie rozwijają się firmy pośredniczące w transakcji. Opinie tych, którzy skorzystali już z takiej usługi w zdecydowanej większości wyrażają bardzo pozytywne opinie i zachęcają innych. Wprawdzie na samochód poczekamy może nieco dłużej, ale z pewnością warto.

Bezpośredni transport importowanego samochodu odbywa się drogą morską, w specjalnie do tego przeznaczonych kontenerach. Sam rejs jednak, potrzebuje czasu. Z praktyki wynika, że przesyłki dostarczone są optymalnie sprawnie i bezpiecznie.

Samochód z licytacji – czy to dobry pomysł?

Import używanego samochodu z USA, to doskonała alternatywa dla oferty lokalnych komisów i pośredników. Skorzystanie ze sprawdzonej firmy pośredniczącej, uchroni nas od niepotrzebnych problemów. Chodzi przede wszystkim o transparentność działania i profesjonalne przygotowanie. Wylicytować samochód uszkodzony jak i sprawny możemy sami przy pomocy sieci internetowej, ale obejrzeć i sprawdzić najbardziej istotne szczegóły może być trochę trudniej. Zlecając usługę fachowcom, mamy pewność, że wylicytowany pojazd będzie zakupiony zgodnie z prawem, bez dodatkowych obciążeń finansowych i prawnych, a jego stan techniczny pokryje się z deklarowanym.

Licytacje samochodów – na co uważać?

Wybierając licytację, jako formę zakupu, musimy liczyć się z takim samym ryzykiem jak przy każdej innej transakcji. Wybierajmy zatem pośrednika, który czytelnie przedstawi nam warunki. Mnogość domów aukcyjnych w USA, wymaga rozeznania, jak one funkcjonują i na jakie szczegóły należy zwrócić uwagę. Dobra firma pośrednicząca w zakupie i imporcie samochodów zza oceanu, oferuje także pomoc w załatwianiu formalności związanych z zakupem. Niektórzy sprzedawcy stosują niekoniecznie czyste zasady, warto zatem mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani ”zgodnie z prawem”. Czasem zdarzają się nieporozumienia w kwestii terminu odbioru wylicytowanego samochodu. Po zawarciu transakcji na sprawdzonej platformie, możemy go odebrać natychmiast po uiszczeniu opłaty. Pozostaje tylko sprawny transport do portu i wysyłka.

Do licytacji w USA, codziennie wystawiane jest około 50 tysięcy pojazdów. Aby nie trafić na niezdolny do użytkowania ”problem”, korzystajmy wyłącznie z rzetelnych i sprawdzonych pośredników. Zwróćmy też uwagę, na jakiej platformie prowadzona jest licytacja. Zarówno klienci, jak i firmy sprowadzające używane auta, spośród wiodących portali wyróżniają COPART oraz IAAI. Głównie ze względu na szeroki zakres oferowanych usług, ale też na fachowość i przejrzystość w działania.

2 thoughts on “Import samochodu z USA – jak go nabyć?

  1. Czy ktoś może polecić odkurzacz bezprzewodowy do samochodu? Dzieciaki mi ciągle piach nanoszą, a nie mam czasu jeżdzic do chwilę na myjnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *