Jak sprzedać auto w skupie?

Sprzedaż auta to dla wielu kierowców prawdziwy koszmar. Znalezienie nowego nabywcy samochodu graniczy z cudem, a jak już się on odnajdzie to trzeba dopilnować wszystkich formalności i skomplikowanych procedur. Dlatego na rynku motoryzacyjnych coraz częściej mówi się o skupach aut używanych. Jak wygląda proces sprzedaży samochodu w skupie?

Czym jest skup samochodowy?

Skupy zajmują się nabywaniem samochodów używanych, a następnie albo we własnym zakresie poszukują dla nich nowego nabywcy, albo wydobywają z nich części, które nadają się do sprzedaży i dalszej eksploatacji. Warto zauważyć, że skup nie jest tym samym co komis – w przypadku komisu samochód po prostu czeka na nowego nabywcę, a sam komis jedynie udostępnia przestrzeń. Natomiast skup sam jest klientem, który nabywa samochód od fizycznej osoby. To doskonały sposób, by szybko pozbyć się pojazdu, dlatego jeśli cenimy sobie swój czas, skup może być rozwiązaniem odpowiednim dla nas.

jak sprzedać auto w skupie

Jakie auta przyjmie skup?

Samochody, którymi interesuje się większość skupów to te używane, czyli auta stare, mające kilku właścicieli, które czeka naprawa usterek, a także powypadkowe lub uszkodzone. W skupie warto sprzedać pojazdy np. rozbite, zalane w powodzi. Można również sprzedać samochody po-leasingowe, auta stare, zabytkowe, czy też auta dostawcze, które służyły np. do przewozu gabarytowych towarów, narzędzi, dostaw do sklepów.

Kiedy warto sprzedać auto w skupie?

Skup samochodów używanych to dobry pomysł, gdy nie mamy czasu na niezbędne spotkania związane ze sprzedażą samochodu. Większość kierowców obecnie szuka nowego nabywcy przez Internet, ale rzadko udaje się sprzedać pojazd pierwszemu zainteresowanemu. W przypadku skupu można też zarobić nawet na uszkodzonym samochodzie. Dotyczy to na przykład wraków, na które trudno znaleźć nabywcę. Skup to świetna alternatywa dla samodzielnego poszukiwania klienta lub oddania do komisu, jeśli zależy nam na szybkim zysku. W większości przypadków można sprzedać auto już w ciągu jednego lub dwóch dni, wystarczy umówić się na dogodny termin.

Jak działa skup aut?

Po skontaktowaniu się ze skupem poprzez rozmowę telefoniczną lub wypełnienie formularza internetowego, pracownik skupu przyjeżdża do domu klienta o umówionej porze. W tym momencie następują wstępne oględziny auta oraz jego profesjonalna wycena. Po ustaleniu dogodnej ceny przedstawiciel skupu sporządza umowę, którą sprzedający podpisuje. Potem nie pozostaje nic innego jak wymiana auta na gotówkę od ręki.

2 thoughts on “Jak sprzedać auto w skupie?

  1. Super wpis. Od jakiegoś czasu śledzę bloga i wracam coraz częściej, świetne pomysły na blogi czekam na więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *