Jak dobrać wyciągarkę samochodową odpowiednią do swoich potrzeb?

Wyciągarka samochodowa to dziś nieodłączne wyposażenie pojazdu terenowego, lawety, ale coraz częściej także samochodów osobowych. Niejednego kierowcę wybawiła z opresji na wymagających, błotnistych i ekstremalnych trasach. Należy sobie uświadomić, że jest to bardzo pomocne wyposażenie pojazdu w trakcie codziennych podróży.

Bez względu na to, czy posłuży wyłącznie jako element designu, który nadaje drapieżny charakter, czy stanie się dla nas niezbędnym akcesorium. Podstawą będzie odpowiedni dobór rodzaju wyciągarki do specyfikacji pojazdu i naszych indywidualnych potrzeb. Co warto wiedzieć przed zakupem wyciągarki samochodowej? Jak wybrać niezawodną wyciągarkę, która posłuży przez wiele lat? Odpowiadamy poniżej.

Wyciągarka samochodowa – podstawowe wyposażenie pojazdu

Wyciągarka samochodowa jest niezwykle prostym w konstrukcji urządzeniem, które cechują niewielkie gabaryty. Jej przeznaczeniem jest pomoc podczas przeprawy się przez trudny teren.

Przeważnie myśląc o wyciągarce samochodowej, pojawia się nam przed oczami obraz górzystego, zaśnieżonego terenu. Jednak wyciągarka jest nie tylko pomocna dla miłośników off roadu. Przydaje się także podczas załadunku powypadkowego auta na lawetę, ale także w sytuacjach, gdy chcemy załadować quady lub motorówkę na przyczepę.

Zainteresowany kupnem wyciągarki do quada? Kliknij: https://terenowiec.pl/pl/100-wyciagarki-do-quada.

Niewątpliwie w sytuacjach kryzysowych, takich jak wyjazd samochodu na stromą skarpę, wyciągarki sprawdzają się najlepiej. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, jak pomocne potrafią być podczas codziennej jazdy.

Wyobraź sobie, że wpadłeś w poślizg na śliskiej nawierzchni i skończyłeś w rowie lub zakopałeś się w błocie pośniegowym. Czas oczekiwania nana pomoc drogową jest niekiedy bardzo długi, zwłaszcza jeżeli do poślizgu doszło z dala od centrum miasta. Zamiast tego, możesz samodzielnie poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy skorzystać z wyciągarki! Unikniesz dodatkowych wydatków, a zaradność w takiej sytuacji może być niezwykle budująca.

Zainteresowany kupnem wyciągarki do lawety? Kliknij: https://terenowiec.pl/pl/481-wyciagarki-do-lawety.

Co warto wiedzieć o wyciągarkach przed zakupem?

Przed zakupem wyciągarki samochodowej warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry, których dokładne przeanalizowanie umożliwi Ci wybór odpowiedniej wyciągarki. Nie tylko będzie lepiej spełniała swoje przeznaczenie, ale również zyskasz wyciągarkę samochodową dostosowaną do Twoich potrzeb.

Wyciągarka elektryczna, hydrauliczna czy ręczna? Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od modelu pojazdu i zastosowania wyciągarki.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na maksymalny uciąg wyciągarki, który powinien być indywidualnie dobrany do masy Twojego auta. Następnie dokładnie, przeanalizuj parametry, takie jak:

  • moc silnika elektrycznego,
  • rodzaj wyciągarki,
  • okres gwarancji,
  • sposób montażu,
  • markę.

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyciągarek samochodowych, jednak wybór wyciągarki samochodowej może zaskoczyć niejednego. Im większy wybór, tym trudniej się zdecydować. Warto wybrać sprawdzone rozwiązanie i dokładnie przeanalizować wszystko, krok po kroku. Dzięki temu zyskasz pewność, że dokonałeś świadomej decyzji zakupowej.

Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

Na sklepowych półkach oraz w Internecie dostępne są przeróżne rodzaje wyciągarek. Nie kieruj się jednak wyłącznie opiniami użytkowników i popularnością danego producenta. Kupno wyciągarki powinno być dokonany przy uwzględnieniu jej późniejszego zastosowania oraz wyżej wymienionych parametrów. Zasada jest prosta: ciężar samochodu powinien stanowić połowę nominalnej siły uciągu wyciągarki. Należy jednak wziąć pod uwagę samochód załadowany, ponieważ jego masa ulega wtedy zmianie.

źródło zdjęcia: freepik.com

2 thoughts on “Jak dobrać wyciągarkę samochodową odpowiednią do swoich potrzeb?

  1. Długo się zastanawiałem w jaką wyciągarkę zainwestować. Szukałem opinii, publikacji w necie jak i u swych znajomych. Podsumowałem wszelkie za i przeciw i kupiłem Kangaroowinch. Po roku użytkowania przyznaję, że wybór był dobry gdyż jest ona niezawodna i bardzo wytrzymała.

  2. Taka jazda w terenie daje poczucie wolności i wywołuje radość. Z niejednej opresji uratowała mnie moja wieloletnia wyciągarka powerwinch obecny kangaroowinch, która jest niezawodna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *