Jak bezpiecznie jeździć podczas deszczu?

Jazda samochodem przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie jest prosta – wymaga dużego skupienia i umiejętności od kierującego. W przypadku pojawienia się deszczu w trakcie jazdy samochodem można narazić się na duże niebezpieczeństwo – jak bezpiecznie jeździć podczas deszczu i jakich zasad się trzymać?

Kierowco – zwolnij!

Pierwszą i podstawową zasadą jaką należy kierować się przy jeżdżeniu w trakcie deszczu jest to, by zachować odpowiednią prędkość i nie wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą. Powierzchnia dróg asfaltowych na początku padania deszczu staje się bardzo mokra, i nie trudno jest o wpadnięcie w poślizg. Najważniejsze jest to, by zawsze dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze, i nie wykonywać niebezpiecznych manewrów które skończyć się mogą straceniem przyczepności kół do jezdni.

Ulewny deszcz a jazda autem

Może zdarzyć się, że jadąc samochodem pojawi się ulewny deszcz, który nawet mimo intensywnej pracy wycieraczek zmniejsza widoczność kierowcy i utrudnia dynamiczną jazdę. Wówczas warto zatrzymać się gdzieś na poboczu i chwilę zaczekać – jeśli deszcz nie ustaje, warto zmniejszyć znacznie prędkość i poruszać się możliwie jak najwolniej, by w razie niebezpiecznej sytuacji mieć czas na reakcję.

2 thoughts on “Jak bezpiecznie jeździć podczas deszczu?

  1. Niestety brawurowa, szybka jazda w czasie deszczu jest zgubna i niejednokrotnie oprócz utraty zdrowia może nam grozić sporymi wydatkami pieniężnymi. Ważne, aby mieć OC i AC pojazdu, dzięki czemu nie bedziemy martwić się o późniejsze wydatki. Jedno jest bardzo ważne i czym należy się kierować – noga z gazu! Myślmy racjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *