Czy bagaż podręczny w aucie może być niebezpieczny?

Samochody stały się częścią naszego życia. Poruszamy się nimi bardzo często, spędzamy w nich wiele godzin życia. Większość z nas jest świadoma, że w trosce o siebie, współpasażerów, czy innych użytkowników drogi warto jeździć bezpiecznie. Warto zapinać pasy bezpieczeństwa, dbać o stan techniczny swojego pojazdu. Nie każdy jednak ma świadomość, że niebezpieczeństwo może czyhać na nas nie tylko na drodze, ale i we wnętrzu naszego pojazdu.

Bagaż podręczny może być bardzo niebezpieczny.

   Bagaż podręczny bardzo często chowamy w bagażniku, nie zawsze jednak tak się dzieje. Z wygody nierzadko pozostawiamy go we wnętrzu pojazdu, to ułatwia szybkie sięganie po niego, jednak w sytuacji konieczności nagłego hamowania, czy w chwili wypadku, może spowodować obrażenia ciała kierowcy czy pasażerów. Nie każdy ma świadomość, że w sytuacji nagłego hamowania, czy wypadku, bagaż silą bezwładności może nagle przesunąć się w określonym kierunku. Taki bagaż może stać się swego rodzaju pociskiem, gwałtownie lecącym w kierunku przodu pojazdu, co może być bardzo niebezpieczne.

Bagaż. Jak go przewozić?

Oczywiście najlepiej przewozić bagaż w bagażniku. Jeśli jednak nie chcemy lub nie możemy przewozić go w ten sposób, należy zadbać o to, by we wnętrzu pojazdu nie spowodował niebezpieczeństwa. Niewskazane jest choćby przewożenie go na tylnej półce samochodu. Rzeczy ciężkich nie należy stawiać na tylnym siedzeniu samochodu. Podczas hamowania mogą przewrócić się na przednie siedzenia i znajdujące się z przodu pojazdu osoby. Jeśli już musimy przewozić takie rzeczy w pojeździe, najlepiej stawiać je między siedzeniami.

Warto rozsądnie przewozić bagaż.

Warto rozsądnie podchodzić do przewożenia bagażu we wnętrzu pojazdu, To nie tylko troska o to by dowieźć go w całości. To przede wszystkim troska o siebie i naszych pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *