Coraz szybsza jazda w terenie zabudowanym

Statystyki policyjne mówią, że liczba osób przekraczających prędkość w terenie zabudowanym z roku na rok rośnie. Jako kierowcy często widzimy to na drogach. Kierowca jadący w terenie zabudowanym zgodnie z przepisami, jest wyprzedzany, często poganiany. Pomimo tego nacisku na to, by w terenie zabudowanym nie jechać zbyt wolno, nie warto ulegać i pomimo presji jeździć zgodnie z przepisami.

Szybka jazda jest ryzykiem. 

Szybka jazda w terenie zabudowanym, z całą pewnością pomaga szybciej dotrzeć do celu, ale może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Droga hamowania pojazdu jadącego szybciej, jest rzecz jasna dłuższa niż droga hamowania pojazdu, który porusza się wolniej. Jadąc szybciej możemy nie zdążyć zareagować na pieszego, który wtargnie na jezdnie, czy na samochód, który nagle zacznie hamować. W każdej takiej sytuacji, sprawcą ewentualnego zdarzenia drogowego będziemy my. Nie można także zapominać o jednym: przekraczając w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h możemy stracić prawo jazdy na 3 miesiące. Wystarczy, że nasza prędkość zostanie zmierzona przez policyjny radar.

Warto jeździć bezpiecznie. 

Pomimo tego co widać na drogach, warto jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Dla innych i dla siebie. Dla własnego spokoju i dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *