Wymuszanie pierwszeństwa wśród kierowców – duży problem

Bardzo wielu kierowców poruszających się po drogach spotkało się z problemem wymuszania pierwszeństwa przejazdu. To spory problem, który zdaje się narastać, nie maleć. Jeśli jesteśmy użytkownikami drogi nie możemy o tym zapominać, ponieważ takie sytuacje mogą dotknąć także nas.

Łatwo wymusić pierwszeństwo przejazdu. 

Nawet jeśli jesteśmy kierowcami jeżdżącymi bezpiecznie i my możemy wymusić pierwszeństwo przejazdu. Wystarczy zagapić się, źle ocenić odległość od nadjeżdżającego pojazdu, czy choćby nie wyczuć możliwości naszego pojazdu, by doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Warto więc po prostu jeździć bezpiecznie, nie ryzykować. Nie liczyć, że się uda. Kilka razy być może tak, ale w końcu może dojść do sytuacji, w której doprowadzimy do wymuszenia pierwszeństwa a może nawet i wypadku.

Na drodze głównej nie czujmy się bezpieczni.

Kierowcy poruszającymi się głównymi drogami, najczęściej nie przejmują się tym, co się dzieje na drogach podporządkowanych. To błąd. W trosce o swoje bezpieczeństwo, nawet poruszając się drogą z pierwszeństwem przejazdu warto zwracać uwagę na to co dzieje się na innych drogach, obserwować zbliżające się do skrzyżowań pojazdy czy zachowania kierowców. Działając w ten sposób możemy uniknąć stłuczki, a nawet poważnego wypadku. Owszem – w takim zdarzeniu drogowym to nie my będziemy winni, ale z całą pewnością poszkodowani. Poruszając się po drodze z rozsądkiem, z całą pewnością nie będziemy ani zagrożeniem na drodze, ani ofiarami innych kierowców.

One thought on “Wymuszanie pierwszeństwa wśród kierowców – duży problem

  1. Najbardziej przez wymuszenia cierpią motocykliści. Kierowcy osobówek traktują jednoślady lekceważąco bo przecież motocykl jest mały szybko wyhamuje, a skutki zderzenia dla motocyklisty są znacznie gorsze. Jednak najbardziej niebezpieczna jest prędkość w przypadku wymuszenia. Niedostosowanie się do ograniczeń plus wymuszenie prowadzi do poważnych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *