Złomowanie auta krok po kroku

Posiadasz samochód, który nie nadaje się do dalszej jazdy lub koszty jego naprawy i utrzymania są zbyt wysokie? Przede wszystkim samodzielna sprzedaż poprzez portale ogłoszeniowe może być trudna. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie swojego pojazdu do skupu aut, a następnie jego zezłomowanie. Dzięki temu szybko i bez problemu sprzedasz auto, otrzymując następnie gotówkę do ręki. W poniższym artykule podpowiemy, jak szybko zezłomować pojazd – krok po kroku. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci sprzedać swój stary samochód.

Kiedy można wyrejestrować samochód?

Jeśli posiadasz samochód i nie chcesz nim już dalej jeździć lub nie nadaje się do jazdy, nie można pozostawić go i przestać płacić ubezpieczenie. Należy wyrejestrować pojazd na wniosek właściciela w określonych sytuacjach:

  • przekazania auta do stacji demontażu pojazdu lub punktu zbierania pojazdów,
  • wywozu pojazdu z kraju (gdy został zarejestrowany lub zbyty za granicą),
  • kasacji auta za granicą,
  • przekazania niekompletnego samochodu do stacji demontażu pojazdu lub punktu zbierania pojazdów,
  • kradzieży pojazdu,
  • udokumentowania trwałej utraty posiadania pojazdu.

Złomowanie pojazdu – krok po kroku

Złomowanie samochodów przeprowadzają legalne punkty i stacje demontażu pojazdu – nie możemy sami zdemontować auta. Stacje demontażu zajmują się częściową sprzedażą podzespołów samochodowych na rynku wtórnym. Pozostałe elementy są zutylizowane zgodnie z przepisami. Oddać pojazd można wtedy, gdy nie nadaje się już do dalszej jazdy, jest uszkodzony czy koszty jego napraw lub utrzymania przewyższają nasze możliwości. Złomowanie jest zatem wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się swojego samochodu. Całą transakcją złomowania pojazdu zajmują się stacje demontażu, dlatego nie musimy się niczym martwić. Otrzymamy gotówkę od ręki bez wypełniania dużej ilości formalności.

Dlatego pojazd, który nie nadaje się do dalszej jazdy, warto oddać do skupu aut lub stacji demontażu pojazdów, gdzie następnie zostanie zezłomowany. Upewnijmy się jednak, czy takie punkty działają w pełni legalnie i posiadają odpowiednie zezwolenia. Udając się do skupu, należy mieć przy sobie dowód osobisty, dowód rejestracyjny, kartę pojazdów oraz polisę ubezpieczeniową. Oprócz tego oczywiście tablice rejestracyjne, które następnie zostaną nam oddane, gdzie będziemy musieli okazać je przy wyrejestrowaniu samochodu w urzędzie.

Stacja demontażu unieważnia dowód rejestracyjny, kartę pojazdów oraz tablice rejestracyjne. Wydaje odpowiednie oświadczenie potwierdzające zezłomowanie samochodu.

Gdzie znaleźć odpowiedni skup aut?

Odpowiedni skup aut znajdziesz przez Internet, gdzie możesz znaleźć punkty w swojej okolicy oraz z polecenia innych klientów, którzy już wcześniej korzystali z usług danej firmy. Szukasz może skupu na terenie Warszawy? Zdecydowanie polecamy skup aut Warszawa, gdzie masz możliwość oddać i zezłomować samochód w każdym stanie, niezależnie od aspektów technicznych oraz wizualnych. Jeśli nie możesz zjawić się w skupie ze swoim pojazdem, istnieje możliwość odbioru auta przez skup ze wcześniej wyznaczonego miejsca. Następnie wszystkie formalności załatwiane są na miejscu, a Ty otrzymujesz gotówkę do ręki.

Oddanie samochodu do skupu to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na szybkiej oraz skutecznej transakcji.

źródło zdjęcia: freepik.com

One thought on “Złomowanie auta krok po kroku

  1. Jak widzę ile szrotów jeździ po polskich drogach, to się tak dziwie że 5% wogóle dostaje podbite badania techniczne.
    Pieniądz to pieniądz 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *