Wrapping – kiedy decydować się na zmianę koloru lakieru auta?

Nie trzeba już malować na nowo swojego samochodu, decydując się na zmianę koloru nadwozia. Wygodnym, efektownym i w pełni bezpiecznym dla fabrycznego lakieru rozwiązaniem jest aplikacja specjalnych folii samochodowych. Kiedy skorzystanie z takiej usługi może okazać się dobrym pomysłem? Przedstawiamy najczęstsze powody, dla których właściciele samochodów decydują się na zmianę koloru swoich maszyn.

Chęć posiadania unikatowej kolorystyki

Choć producenci prześcigają się w coraz efektowniejszych i kreatywniejszych kolorach tworzonych przez siebie aut, w zdecydowanej większości przypadków nabywcy mogą wybierać jedynie spośród kilku najpopularniejszych barw. W dodatku niezależnie od wybranej kolorystyki, identycznych pojazdów na drogach spotykać będziemy z pewnością bardzo wiele. Dla tych, którzy pragną mieć jedyny w swoim rodzaju kolor pojazdu, wrapping w Baster Garage jest opcją idealną – pozwala dowolnie kombinować z barwą nadwozia, nie ingerując przy tym w fabryczny lakier.

Okleina może pokryć całą powierzchnię nadwozia, jak również jego wybrane elementy. Zwłaszcza ta druga opcja powinna przypaść do gustu miłośnikom stylowych, niebanalnych połączeń, które coraz częściej da się zauważyć na ulicach polskich miast i drogach szybkiego ruchu.

Samochód jako mobilna reklama

Aplikacja folii na samochodzie należącym do firmowej floty pozwoli zachować spójność w identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Jednocześnie, auto w barwach firmy, opatrzone logotypem oraz dodatkową grafiką, automatycznie staje się nośnikiem reklamowym, zwracającym uwagę potencjalnych klientów. Dodatkową zaletą wrappingu jest w tym przypadku fakt, iż po wycofaniu pojazdu z firmowej floty, oznakowanie reklamowe można łatwo i bezpiecznie usunąć.

Odświeżenie karoserii

Nawet jeśli naszym priorytetem nie jest posiadanie samochodu o oryginalnej kolorystyce, wrapping pozwala odświeżyć karoserię starszego pojazdu i przywrócić jej naturalny blask. Dzięki takiemu zabiegowi nawet kilkunastoletnie auto może z zewnątrz ponownie prezentować się tak dobrze, jakby dopiero wyjechało z salonu.

Zabezpieczenie fabrycznego lakieru

Choć możliwość zmiany koloru jest w tym przypadku pewnym bonusem, nie sposób pominąć faktu, że car wrapping to również sposób na ochronę oryginalniej karoserii przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych, drobnymi zarysowaniami, otarciami czy uderzeniami kamieni spod kół innych pojazdów. Okleina skutecznie zabezpiecza karoserię także przez ptasimi odchodami, zanieczyszczeniami ze spalin, śladami owadów czy solą, stosowaną do posypywania dróg zimą.

Baster Garage – profesjonalny car wrapping w Warszawie

Powyższe powody to jedynie niektóre z wielu przyczyn, dla których właściciele samochodów decydują się na zmianę koloru swoich aut. Chcąc skorzystać z wrappingu, warto zlecić go ekspertom z odpowiednim doświadczeniem. W Baster Garage precyzyjnie dobieramy folie do marki i modelu samochodu, wcześniej wykonując dedykowany projekt. Cały proces wrappowania ma charakter wieloetapowy. Podczas realizacji usługi, skrupulatnie przestrzegamy zasad oraz dobrych praktyk carwrappingowych, co przekłada się na spektakularne efekty naszych działań.

One thought on “Wrapping – kiedy decydować się na zmianę koloru lakieru auta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *