Pomoc drogowa – może więcej niż myślisz!

Każdemu kierowcy, który ma za sobą niezliczone kilometry pokonanych dróg, choć raz zdarzyło się utknąć na drodze. Przyczyny takich sytuacji są różne, a życie pokazuje, że nawet te samochody, które są luksusowe, drogie i nowe, oraz te regularnie serwisowane i pielęgnowane przez właściciela, potrafią odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.

Skorzystanie z pomocy drogowej okazuje się być świetnym rozwiązaniem, i to nie tylko w przypadku, gdy usterka pojazdu jest na tyle poważna, że nie obejdzie się bez holowania.

W jakich jeszcze przypadkach pomoże profesjonalna ekipa pomocy drogowej? Dlaczego nie warto holować auta na własną rękę? Czas rozwiać wątpliwości.

Usługi oferowane przez pomoc drogową

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się usługom, które oferuje pomoc drogowa. Wbrew pozorom kontakt do takiej firmy przyda się nie tylko na wypadek konieczności holowania unieruchomionego auta.

Choć holowanie należy do podstawowych usług firm zajmujących się pomocą drogową, po telefon z prośbą o pomoc można zadzwonić także wtedy, gdy np. zabrakło paliwa, wyładował się akumulator lub na drodze doszło do pęknięcia opony. Tego typu usługi oferuje firma Asysta Bielsko, która pomaga kierowcom i nie tylko, na terenie Bielska Białej oraz okolic.

W jakich jeszcze sytuacjach można skorzystać z pomocy drogowej?

 • po wypadku drogowym,
 • w przypadku awarii auta powstałej w wyniku różnych usterek,
 • gdy zachodzi potrzeba wymiany koła lub dowiezienia paliwa,
 • jeśli istnieje potrzeba awaryjnego odpalenia samochodu,
 • gdy samochód znalazł się w rowie i trzeba go wyciągnąć,
 • w przypadku konieczności skorzystania z samochodu zastępczego.

Firmy realizujące usługi pomocy drogowej są dostępne również dla klientów, którzy szukają możliwości holowania czy też transportu samochodów osobowych, busów, przyczep, pojazdów zabytkowych, motocykli, skuterów, maszyn budowlanych i rolniczych. Usługi nierzadko realizowane są zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Holowanie – samodzielnie, czy z pomocą profesjonalistów?

Gdy na drodze zdarzają się niespodziewane sytuacje i pojazd odmawia posłuszeństwa, wielu osobom przychodzi do głowy realizacja holowania na własną rękę. O ile jest to możliwe, to jednak wymaga wiedzy i umiejętności prawidłowego przeprowadzenia takiej operacji. Równie dużo osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że istnieje sporo sytuacji, w których samodzielne holowanie jest złamaniem przepisów. Jakie to sytuacje? Nie wolno samodzielnie holować pojazdu, bez wykorzystania lawety, gdy:

 • auto zepsuło się na autostradzie,
 • samochód posiada zawieszenie hydropneumatyczne,
 • pojazd posiada napęd na 4 koła,
 • auto posiada skrzynię automatyczną,
 • jest to samochód z napędem hybrydowym lub elektrycznym,
 • pojazd ma uszkodzony układ sterowania lub sprzęgło,
 • auto ma niesprawne hamulce.

W powyższych przypadkach holowanie za pomocą linki holowniczej, na własną rękę, kończy się mandatem. Koszty nie są zatem tego warte, a stawki za usługi profesjonalnej firmy oferującej pomoc drogową nie nadwyrężają znacząco budżetu klientów.

Warto także mieć na uwadze, że samodzielne holowanie, nieumiejętne przede wszystkim, podobnie jak próby podejmowania naprawy usterki bądź uruchomienia auta na własną rękę, bez niezbędnej wiedzy, mogą finalnie oznaczać znacznie wyższe wydatki. Łatwo bowiem o uszkodzenia mechaniczne, pogorszenie usterki, która już wystąpiła, a która samodzielnie i niewłaściwie została rozpoznana.

Profesjonalna pomoc drogowa dostępna przez całą dobę

Usterki, brak paliwa czy pęknięcia opony na drodze zdarzają się zazwyczaj w najmniej dogodnych momentach. Nie tylko wtedy, gdy jesteśmy w drodze na spotkanie, ważną uroczystość bądź wakacje, ale i w dni wolne od pracy czy święta, kiedy to nie można liczyć na dostępność serwisu bądź mechanika.

Profesjonalna pomoc drogowa dostępna jest przez całą dobę, dzięki czemu niezależnie od pory dnia czy nocy, w święta i dni wolne od pracy można liczyć na fachową pomoc. I wbrew pozorom, gdy nie podejmujemy się samodzielnych działań, tylko od razu chwytamy za telefon do sprawdzonej firmy, jak https://asysta.bielsko.pl/, oszczędzamy czas, pieniądze, unikamy zbędnego stresu i bezowocnych poszukiwań dostępnych mechaników czy otwartego serwisu.

Fachowcy są bowiem w stanie zrobić bardzo dużo już na miejscu zdarzenia, mogą odholować auto pod wskazany adres lub do wybranego punktu naprawy, zapewnić transport osób i pojazd zastępczy, a ponadto skontaktować właściciela auta z mechanikiem czy lakiernikiem, z którym współpracuje firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *