Nie tylko OC – jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto jeszcze mieć?

Polisa OC jest jedynym ubezpieczeniem komunikacyjnym obowiązkowym w naszym kraju. Jednak w wielu przypadkach warto postarać się także o dodatkowe zabezpieczenia. Dowiedz się, w jakich okolicznościach przydadzą Ci się polisa AC, ubezpieczenie NNW i pakiet assistance.

Ubezpieczenie AC, czyli bezpieczeństwo finansowe

Polisa AC zabezpiecza interesy finansowe właściciela auta w przypadku kolizji, aktów wandalizmu, kradzieży, a nawet działania warunków atmosferycznych, jednak zaledwie co czwarty samochód zarejestrowany w Polsce posiada ubezpieczenie Autocasco. Skąd tak niski odsetek? Średni wiek samochodu osobowego w naszym kraju wynosi kilkanaście lat, a takie pojazdy mają zdecydowanie mniejszą wartość rynkową, a często także i gorszy stan techniczny.

Jeśli jeździsz relatywnie nowym pojazdem o większej wartości, takie ubezpieczenie stanowi opcję godną rozważenia. Kradzież lub poważne uszkodzenie Twojego samochodu przyczyni się bowiem do znacznych strat finansowych. Wykupując polisę Autocasco zyskujesz gwarancję, że likwidacją szkody zajmie się Twój ubezpieczyciel, a więc ewentualne naprawy lub zakup nowego samochodu nie nadszarpną domowego budżetu, a tym bardziej oszczędności.

Posiadacze starszych samochodów powinni zastanowić się, jak duża jest szansa kradzieży ich auta lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, biorąc pod uwagę własne doświadczenie na drodze, miejsce parkowania czy fakt użyczania samochodu mniej doświadczonym kierowcom. Konstrukcja polisy AC zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela, dlatego warto porównać wiele ofert. Najwygodniej jest to zrobić przy pomocy internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego Kiosk Polis:

https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/

Polisa AC kupowana wraz z ubezpieczeniem OC przez Internet może być naprawdę tania!

Ubezpieczenie NNW w trosce o zdrowie

Kierowcy, którzy zdążyli już założyć rodzinę i nie posiadają pokaźnego zabezpieczenia finansowego, chętnie decydują się na ubezpieczenie NNW. Następstwa nieszczęśliwych wypadków nierzadko wywracają ludzkie życie do góry nogami. Uszczerbek na zdrowiu może wiązać się z koniecznością długotrwałego leczenia, rehabilitacji i tymczasową – a w skrajnych przypadkach także trwałą – niezdolnością do pracy.

Rozważ zakup polisy NNW, jeżeli uważasz, że Twoi bliscy nie są wystarczająco zabezpieczeni finansowo na ewentualność Twojego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku wypadku drogowego. Potencjalne odszkodowanie pomoże znieść najtrudniejsze chwile. Ubezpieczenie jest przypisane do konkretnego auta i chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów samochodu.

Ubezpieczenie assistance, nie tylko dla mniej doświadczonych kierowców

Bardzo wygodnym dodatkiem do ubezpieczenia OC jest pakiet assistance. Jego posiadacze mogą liczyć na pomoc w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Polisa obejmuje np.:

  • holowanie,
  • naprawę auta w miejscu zdarzenia,
  • podstawienie auta zastępczego,
  • dostarczenie paliwa,
  • wymianę akumulatora,
  • pomoc prawną.

Ubezpieczenie assistance bywa bardzo istotne w trakcie zagranicznych wyjazdów, gdzie niezbędna może okazać się pomoc tłumacza.

Zanim podejmiesz decyzję, dobrze zastanów się, które ubezpieczenia komunikacyjne będą przydatne w Twojej sytuacji. Pamiętaj, że polisy najlepiej kupować w pakiecie i przez internet, dzięki czemu można zaoszczędzić setki, a nawet tysiące złotych w skali roku.

One thought on “Nie tylko OC – jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto jeszcze mieć?

  1. Jak kogoś stać na ubezpieczenie z dodatkami to bierze je i faktycznie jest to wygodne ale zawsze trzeba rozważyć żeby nie przepłacić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *