Japońska niezawodność przekłada się na popularność samochodów

Japoński rynek producentów samochodów zalicza się do największych na świecie. Ponadto w kraju silnie rozwinięta jest kultura motoryzacyjna. Japończycy uwielbiają jeździć samochodami i są przez to bardzo krytyczni wobec swoich maszyn. Przekłada się to na ciągły rozwój i ulepszanie swoich technologii. Dlaczego rynek japoński jest tak popularny i co świadczy o jego wyjątkowości?

Najnowsze trendy i technologie

Japonia od lat tworzy najpopularniejsze trendy przekładające się na Europę. Jako jedni z pierwszych wprowadzili na rynek szalenie popularne SUV-y. Moda na ten rodzaj aut pozostała do dzisiaj. Na ulicach wciąż królują modele Hondy, Toyoty czy Suzuki. Popularność wzięła się z praktyczności Japończyków. Wręcz do bólu uwielbiają praktyczność i funkcjonalność. Stawiają na przyjemność z jazdy i przestrzenność. Dopiero w drugiej kolejności doceniają wielkie silniki i modne nadwozia.

Praktyczność przekłada się na dostępność części zamiennych i łatwe serwisowanie. Poza autoryzowanymi sklepami oryginalne części zamienne do samochodów japońskich oferuje także sklep Jdmshop. Ten popularny sklep internetowy specjalizuje się w sprzedaży części OEM oraz zamienników oryginalnych części do samochodów marki Honda. Europa to dla Japonii ogromny rynek zbytu i producenci samochodów ściśle dbają o nadmiar każdej pożądanej części. Polacy od zawsze doceniali niezawodność modeli japońskich i od lat uważa się, że to jeden z mniej problematycznych rynków samochodowych na świecie.

Piękny wygląd

Nie oznacza to, że Japończycy nie stawiają na wygląd swoich samochodów. Światową sławę przyniosły im „Kei-Cary”, czyli segmenty małych samochodów różnego typu. Posiadają silniki o motocyklowych pojemnościach, zaskakująco przestrzenne wnętrza i pudełkowate nadwozia. Ciężko pomylić je z innymi pojazdami. To co wyróżnia wygląd samochodów japońskich to połączenie funkcjonalnej egzotyki ze światowymi trendami nadwozi. Mają w sobie pewien pierwiastek nieokreśloności, przez co nigdy się nie znudzą.

Najpopularniejsze modele samochodów

Japonia słynie z wielu producentów, którzy sprzedają samochody na całym świecie. Szczególnie popularne w naszym kraju są najnowsze i używane modele Hondy. To nie tylko klasyczne już modele Civic czy Accord, ale wciąż częściej kupowane: Jazz, CR-V czy HR-V. Polacy doceniają je ze względu na łatwy dostęp do części zamiennych i bardzo łatwe serwisowanie. Znane są ponadto z mocnych silników, szczególnie niezawodnej wersji 1.6. Prawie we wszystkich serwisach internetowych Hondy zgarniają maksymalną liczbę gwiazdek w dziedzinie komfortu jazdy i zawieszenia. Praktyczność Japończyków przełożyła się na przestronne wnętrza i najnowsze gadżety wewnątrz pojazdów.

Wciąż na rynku dzielnie trzymają się Toyoty, a model Yaris znajduje się w czołówce sprzedaży w naszym kraju. Wciąż nowych zwolenników ma model Auris, który utrzymuje stałe liczby na poziomie 7000 egzemplarzy. Polacy cenią Toyoty za dobre przebiegi i długą żywotność. Nie przez przypadek to najczęściej wybierany model przez ośrodki szkolenia kierowców. Pozostają długo w obiegu aut używanych i często są wybierane przez początkujących kierowców.

Inni producenci cenieni za niezawodność i i dostępność to Suzuki, Mazda czy Nissan. Jeśli chodzi o tych ostatnich wrażenie robi sprzedaż modelu Qashqai – jeśli chodzi o crossovery to najlepiej sprzedające się auta w naszym kraju. Producenci Ci wciąż jednak popularniejsi są przede wszystkim w swoim kraju, a na zachodzie wciąż czekają na docenienie przez klientów.

Czy warto kupić samochód japoński?

Trendy są takie, że samochody japońskie nieustannie zwiększają swoją sprzedaż. Polacy coraz częściej stawiają na funkcjonalność, wymienność części i łatwość serwisowania. Mają dość nieustannych wymian wadliwych silników niektórych europejskich firm. Dzięki japońskim producentom w końcu nie muszą martwić się o długie użytkowanie swojego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *