Jak kupić najtańsze ubezpieczenie OC samochodu? Czy porównywarka OC to najlepszy na to sposób?

Każdy kierowca musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. To wymóg prawny, jakiego nie da się uniknąć. Jak wobec tego kupić je najtaniej, a jednocześnie od godnej zaufania firmy?

Polisa OC – co warto o niej wiedzieć?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowa polisa, którą powinien posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Docenimy je szczególnie, jak z naszej winy powstanie stłuczka bądź kolizja. Niezależnie od tego, jak poważny będzie to incydent (np. porysowanie karoserii, zniszczenie zderzaka, rozbity reflektor itd.), mamy pewność, że OC pokryje koszty zniwelowania szkód. Jak wiadomo, musi je wykupić nie tylko właściciel samochodu, ale i każdego pojazdu mechanicznego.

Niestety, ceny polis potrafią zaskoczyć negatywnie, więc najważniejsze to znaleźć atrakcyjną, solidną ofertę, bez poczucia, że niska cena to jej jedyna zaleta. To tym bardziej istotne, gdy mamy wrażenie, iż firma ubezpieczeniowa, z której usług korzystamy, obecnie jest za droga. Zasady dotyczące ubezpieczeń OC regulowane są przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Brak polisy to wysokie kary, wynoszące nawet 5200 zł!

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie? Pomoże porównywarka!

Porównywarka OC to bardzo nowoczesne narzędzie, zaprojektowane w ten sposób, by każdy kierowca miał dostęp do oferty różnych firm, dzięki czemu może ocenić przedstawione propozycje, wybierając najkorzystniej, zarówno gdy mowa o cenie, jak i tym, co zapewni dana polisa. Kalkulator OC bazuje na nowatorskiej technologii, mamy więc pewność, że zawsze znajduje to, czego szukamy. Najtańsze OC jest na wyciągnięcie ręki, tym bardziej że korzystanie z porównywarki jest łatwe, szybkie oraz intuicyjne. Każdy sobie poradzi z obsługą tego internetowego narzędzia.

Porównywarka OC – jak działa?

Napisaliśmy powyżej, że używanie kalkulatora OC jest banalnie proste. Przyjrzyjmy się więc teraz, jak to działa. Poszukując taniego OC, powinniśmy najpierw uzupełnić znajdujący się na stronie formularz. Pytania, które się tam znajdują, są znane każdemu, kto kiedykolwiek korzystał z polisy OC. Dotyczą więc najistotniejszych kwestii – roku produkcji samochodu, jego marki, modelu czy pojemności silnika. Odnoszą się oczywiście też do kierowcy, a mianowicie jego stażu za kółkiem. Te pytania są kluczowe, by towarzystwa ubezpieczeniowe mogły wyliczyć składkę i przedstawić swoją ofertę.

Jak wspomnieliśmy, porównywarka OC jest inteligentnym urządzeniem, zaprojektowanym z uwzględnieniem nowoczesnych technologii. Pozwalają one na dokładną, precyzyjną analizę danych, aby już po kilku chwilach kierowca otrzymał szczegółowe zestawienie różnych ofert. Na tej podstawie łatwo wybrać najlepszą opcję – najtańszą, ale też zapewniającą odpowiednią ochronę OC. Bardzo ważną informacją też jest to, że kalkulator OC jest całkowicie darmowy, jego korzystanie nie wiąże się więc z żadnymi zobowiązaniami.

Każdy ma więc możliwość, by zakupione OC nie kosztowało bardzo dużo, lecz było atrakcyjne cenowo. Jest tak wiele firm ubezpieczeniowych, które zaskakują atrakcyjną ofertą. Najłatwiej je znaleźć, korzystając z porównywarki OC, grupującej wszystkie propozycje. Wśród nich znajdziemy idealnie dopasowaną polisę do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *