Jak dobrać felgi do auta?

Felgi stanowią niejako wizytówkę dla auta czy też dla jego posiadacza. Zły dobór tego akcesorium może skutecznie obniżyć wygląd nawet nowego i zadbanego samochodu. Działa to także w drugą stronę – estetyczne i dobrze dopasowane felgi mogą dodać charakteru nawet wysłużonemu pojazdowi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o felgach i liczysz na garść praktycznej wiedzy – jesteś w dobrym miejscu!

  1. Podział felg ze względu na materiał wykonania
  2. Dobierz felgi uwzględniając rozstaw śrub
  3. Dobierz odpowiednie felgi i ciesz się korzyściami!

Podział felg ze względu na materiał wykonania

Przed przystąpieniem do poszukiwań będzie ustalenie kwoty, jaką możesz przeznaczyć na zakup felg. Określenie takiego przedziału pomoże zaoszczędzić Twój czas na poszukiwania.

Jeżeli szukasz ekonomicznego wariantu – wówczas warto skupić się na zaletach felg stalowych. Dlaczego? Otóż ten materiał wykazuje wysoki stopień odporności na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Są też łatwe do utrzymania w czystości – to dobra informacja dla tych osób, które chcą relatywnie małym nakładem sił zachować swój pojazd w dobrym stanie. 

Poruszając się w kontekście użytych materiałów – obok felg stalowych warto zwrócić też uwagę na te aluminiowe. Obecnie są coraz częściej spotykane na rodzimych drogach. Na uwagę zasługuje też ich różnorodność cenowa. Poszczególna felga wykonana z aluminium może kosztować kilkaset tysięcy, albo nawet kilkukrotnie więcej. W rezultacie każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Co stanowi główne rozróżnienie między felgami wykonanymi ze stali a aluminium? To, co rzuca się w oczy w pierwszej chwili to waga. Felgi wykonane z aluminium są o wiele lżejsze niż ich stalowe odpowiedniki. Wybór lżejszych wariantów ma pozytywny wpływ na wygodę podczas jazdy i większy komfort prowadzenia pojazdu.

Jeżeli jednak zaliczasz się do grona estetów, którym zależy na zachowaniu dobrego wyglądu swojego auta – warto zainwestować w stylowe rozwiązania. Są co prawda droższe, jednak praktyka pokazuje, że suma takich drobnych z pozoru detali może zapewnić naprawdę ciekawe rezultaty.

Dobierz felgi uwzględniając rozstaw śrub

W trosce o to, aby zapewnić właściwy dobór felg do swojego pojazdu, kluczowe jest także wzięcie pod uwagę rozstawu śrub. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy z producentów posiada swoje rozstawy, które wykorzystuje w kołach produkowanych aut. Przyjrzymy się zatem wspólnie najczęściej spotkanym rozstawom:

  • felgi 4×100 dotyczą takich marek jak Mazda, Kia, Toyota, Honda czy Renault,
  • felgi 5×108 są dedykowane dla Citroena, Forda, Jaguara, Volvo, Peugeota czy Renault,
  • felgi 5×112 są spotykane w przypadku Citroena, Forda, Volvo, Jaguara czy Audi,
  • felgi 5×120 są przeznaczone dla posiadaczy takich aut jak Tesla, Opel czy BMW.

Warto przeanalizować, co oznaczają te skróty. Otóż pierwsza cyfra przedstawia ilość śrub, a druga – średnicę okręgu, na którym są umieszczone. 

Dobierz odpowiednie felgi i ciesz się korzyściami!

Mnogość dostępnych rodzajów felg, że wiedza dotycząca tego, jaki rozstaw śrub będzie odpowiedni do Twojego auta jest kluczowa. Dzięki temu unikniesz pomyłki i zapewnisz sobie dobre dopasowanie. To z kolei przełoży się nie tylko na większy komfort podczas jazdy, ale także estetykę pojazdu. Dzięki współczesnym możliwościom każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie, zarówno pod kątem budżetu jak i wyglądu. Wytrzymałe materiały i sprawdzone miejsce, w którym kupisz takie felgi – to wszystko sprawi, że uda Ci się uzyskać pożądane rezultaty na kilka kolejnych sezonów. Jakość obroni się sama!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *