Dlaczego oklejanie szyb jest tak popularne?

W ostatnich latach zapanowała moda na oklejanie szyb. Folie samochodowe pojawiają się na coraz to kolejnych pojazdach. Skąd ich popularność? Jakie korzyści daje zaklejanie szyb folią samochodową? Wyjaśniamy!

Oklejanie szyb – na czym to polega?

Warto zacząć od wyjaśnienia, na czym polega oklejanie szyb. Otóż mowa o pokryciu szyb samochodowych specjalistyczną folią. Jest to folia przyciemniająca szyby. Wiele osób twierdzi, że jest to po prostu rozwiązanie bardzo estetyczne. Wydaje się, że rzeczywiście samochód z oklejonymi szybami wygląda bardziej elegancko, a już na pewno ciekawiej. Jednak nie tylko walory estetyczne zachęcają do oklejenia szyb. Zatem co jeszcze?

Oklejone szyby są ciemniejsze, co oznacza, że zatrzymują część promieni słonecznych. To bardzo przydatne latem, kiedy auto nagrzewa się zarówno podczas postoju, jak i w czasie jazdy. Dzięki foliom samochodowym będziesz wsiadać do chłodniejszej kabiny. Natomiast w czasie jazdy promienie słoneczne nie będą raziły Cię w oczy, dzięki czemu jazda stanie się przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Ochrona szyb dzięki zastosowaniu folii

Należy zaznaczyć, że oklejanie szyb nie tylko podwyższa estetykę pojazdu i chroni przed promieniami słonecznymi. Rozwiązanie to posiada również wartość praktyczną. Rzecz w tym, iż folia chroni szyby przed zarysowaniami. Mówimy tutaj o folii, nie o szkle czy innej twardej osłonie, zatem jeśli na szybę spadnie gałąź lub duży kamień, nie uda się ochronić szyby. Jednak niewielkie kamyczki czy żwir, uderzające o szyby choćby w czasie szybkiej jazdy, zostaną zatrzymane przez folię. Oznacza to, że oklejanie szyb to skuteczne zabezpieczenie przed mikrouszkodzeniami.

Niewątpliwie folie samochodowe posiadają wiele zalet. Oklejanie szyb to rozwiązanie, które warto polecić każdemu. Należy jednak pamiętać o profesjonalnym wykonaniu tej czynności. Tylko fachowiec z doświadczeniem potrafi idealnie nakleić folię na szybę, tak aby nie pojawiły się żadne nierówności. Ważna jest też wiedza dotycząca maksymalnego dopuszczalnego przyciemnienia szyb.

Dowiedz się więcej: oklejanie szyb Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *