Skup aut używanych — czy warto skorzystać z oferty skupu?

Skup samochodów to opcja, którą wiele osób traktuje jako ostateczność. Wolimy sprzedać samochód na wolnym rynku, ale czy zawsze jest to najlepszym wyjściem dla nas? Skup aut posiada kilka zalet, o których warto wiedzieć i uwzględnić je w procesie sprzedaży własnego samochodu.

Skup aut znacznie skraca proces sprzedaży

Sprzedaż samochodu zajmuje sporo czasu. W pierwszej kolejności auto musimy wyszykować. Nie tylko pod względem wizualnym, ale również technicznym. Samochód, który trafi do przyszłego nabywcy, powinien być wolny od wad i bez problemu przejść badanie techniczne. To natomiast wiąże się z wydatkami. Zwłaszcza gdy nasze auto wymaga większych inwestycji.

Gdy wszystko jest już gotowe, możemy zająć się zdjęciami. Te następnie trafią do ogłoszeń, które wykupimy na popularnych portalach z ofertami sprzedaży pojazdów. Ogłoszenia takie zazwyczaj są płatne, a więc znów musimy liczyć się z inwestycją.

Ostatnim etapem jest odbieranie telefonów i wiadomości od potencjalnych kupców. Nie każde spotkanie skończy się jednak sprzedażą. Faktycznie nasze auto może znaleźć nabywcę nawet po kilku miesiącach. W tym czasie będziemy musieli odświeżyć ogłoszenie i znów za nie zapłacić. Aby zwiększyć zainteresowanie, będziemy również zmniejszać cenę pojazdu.

Sprawdziliśmy, jak sprzedaż samochodu wygląda w Skup Aut Lubuskie. Kontaktujemy się ze skupem i przedstawiamy podstawowe informacje o samochodzie oraz informujemy, iż pojazd wymaga naprawy. Otrzymujemy w informacji zwrotnej potencjalną cenę. Umawiamy się więc na spotkanie w wygodnym dla nas miejscu i porze. Podpisujemy umowę i pieniądze dostajemy od razu do ręki.

Jak sami widzicie, proces w takim przypadku trwa znacznie krócej. Skupy aut używanych często też przymykają oko na stan wizualny oraz techniczny samochodu. Kupują również auta bez przeglądu czy ubezpieczenia. Wiedzą bowiem, że muszą liczyć się z inwestycją, aby takie auto następnie sprzedać. Dzięki temu, iż robią to na dużą skalę, posiadają preferencyjne stawki na części samochodowe, a często nawet własnych mechaników. Dzięki temu mogą zaoferować nam atrakcyjną cenę, po której kupią samochód.

Czy warto skorzystać ze skupu samochodów?

Powstaje pytanie, czy warto sprzedać samochód w skupie? W pewnych sytuacjach jest to dobrym wyjściem. Jeśli nasz samochód wymaga inwestycji, to ostatecznie może się okazać, że po jego naprawieniu nasz zysk będzie podobny lub mniejszy, niż kwota otrzymana w skupie.

Zaletą jest natomiast to, że sprzedaż trwa naprawdę krótko. Dzięki temu dużo szybciej mamy do dyspozycji pieniądze. Dlatego, jeśli są one nam potrzebne i nie możemy pozwolić sobie na sprzedaż samochodu trwającą miesiącami, to skup wydaje się dobrą alternatywą.

Jakie auta można sprzedać w skupie?

Zapoznając się z ofertą Skup Aut Lubuskie, dowiedzieliśmy się, że skupuje ona zarówno auta sprawne technicznie, jak i uszkodzone. Samochody do poprawek blacharskich, bez przeglądu i ubezpieczenia. Osobowe oraz dostawcze, a nawet auta powypadkowe. Pokrywa to się z większością skupów aut używanych, które przyjmują od swoich klientów podobny wachlarz pojazdów.

Musimy jednak liczyć się z tym, że w im gorszym stanie będzie nasz samochód, tym mniej będzie wart dla skupu. Jednak każda potwora znajdzie swojego amatora. Czasem nie warto złomować samochodu, gdyż skup pojazdów może kupić go na części. Wtedy będzie dla niego wart więcej, niż dla firmy złomującej, która zapłaci nam za wagę samochodu.

Kiedy warto wybrać skup samochodów?

Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które chcą szybko sprzedać swój samochód. W Skup Aut Lubuskie cały proces może zamknąć się nawet w ciągu jednego dnia. Daje nam to możliwość szybkiego otrzymania pieniędzy.

Ze skupów samochodów używanych korzystają też często osoby, które nie mają pieniędzy na naprawę samochodu przed badaniem technicznym lub wykupienie ubezpieczenia. Wtedy szybko możemy pozbyć się problemu i odzyskać część pieniędzy za samochód.

Wśród klientów takich firm znajdziemy też ludzi, którzy cenią sobie po prostu spokój. Sprzedając auto osobie prywatnej, możemy spotkać się z sytuacją, gdy ta osoba zwróci się do nas z pretensjami, gdy auto ulegnie awarii. W pracę skupu samochodów takie ryzyko jest wliczone. Skup na własną rękę doprowadza samochód do takiego stanu faktycznego, aby móc następnie nowemu klientowi sprzedać sprawny samochód. Dlatego my już nie musimy się tym martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *