Przyciemnione szyby – moda czy potrzeba?

Przyciemnione szyby cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli samochodów. Czy jest to podyktowane chwilową modą, czy może stoi za tym realna potrzeba? Dlaczego warto zdecydować się na ten krok? Co daje oklejanie szyb w samochodzie?

Oklejanie szyb w samochodzie – czy warto?

Właściciele aut często eksperymentują z wyglądem swoich pojazdów. Chcą je bowiem odróżnić na tle innych modeli. Decydują się więc na przyciemniane szyby. Kojarzą się przede wszystkim ze sportowym stylem, a klasycznemu pojazdowi nadają zupełnie odmienny charakter.

Niemniej oklejanie szyb w samochodzie często jest postrzegane w kategorii mody lub chwilowego trendu, który szybko znudzi się właścicielowi auta. Tymczasem nie tylko odmienia wygląd pojazdu, ale również przynosi wiele korzyści, w tym przede wszystkim:

  • chroni przed promieniami słońca, co gwarantuje pasażerom wysoki komfort jazdy,
  • zapewnia prywatność
  • i dyskrecję – folia przyciemniająca zabezpiecza przed ciekawskimi spojrzeniami. Wnętrza kabiny nie widać bowiem z zewnątrz,
  • redukuje nagrzewanie wnętrza – folia metalizowana jest w stanie ograniczyć nagrzewanie wnętrza nawet o 60 proc., co jest szczególnie przydatne latem i zapewnia wyższy komfort jazdy,
  • zmniejsza ryzyko oślepienia – zarówno przez promienie słońca, jak i światła innych samochodów,
  • wzmacnia szyby – w przypadku kolizji folia zmniejsza ryzyko wpadnięcia odłamków szkła do wnętrza,
  • zwiększa bezpieczeństwo – wnętrza kabiny i pozostawionych w niej rzeczy nie widać z zewnątrz, co zmniejsza ryzyko włamania. Ponadto, szyby z folią są trudniejsze do sforsowania dla włamywaczy.

Oklejanie szyb samochodowych folią nie musi być podyktowane wyłącznie względami estetycznymi i chęcią wyróżnienia pojazdu na tle innych, ale też potrzebą zwiększenia prywatności, bezpieczeństwa czy też komfortu jazdy. Co ważne, gdy efekt Ci się znudzi, możesz z łatwością z niego zrezygnować. Folia jest bowiem łatwa w demontażu. Żeby jednak mieć pewność rezultatów, wybierz rzetelną firmę, która zadba o wszelki szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *