Lifecycle Solutions – profesjonalna opieka Twojego silnika

Żywotność silnika to jedna z najważniejszych cech pojazdu. Choć wiele zależy od rodzaju silnika, to duży wpływ na bezawaryjność ma sposób eksploatacji. Spójrz, jak możesz przedłużyć życie silnika swojego auta oraz jakie rozwiązania oferuje firma DEUTZ w ramach Lifecycle Solutions.

Styl jazdy wpływa na żywotność silnika

To, co istotne w zachowaniu silnika pojazdu w dobrej kondycji, jest styl jazdy. Zaraz po uruchomieniu zimnego silnika, na przykład po postoju na parkingu, należy delikatnie naciskać pedał gazu. Ma to na celu powolne rozgrzewanie silnika, zamiast przegrzewania go. Płyn chłodzący powinien mieć temperaturę 90 stopni Celsjusza, a olej około 100. Wtedy też można osiągnąć optymalną pracę silnika.

Te z pozoru mało istotne zmiany mogą mieć znaczący wpływ na zużywanie się silnika. To nie wszystko – należy zadbać także o silnik rozgrzany. Po długiej jeździe na rozgrzanym silniku, na przykład po przebyciu sporej trasy na autostradzie, temperatura silnika jest dość wysoka. Warto więc obniżyć ją przed wyłączeniem pojazdu. Można to zrobić na przykład przez spokojne pokonanie krótkiego odcinka. To dużo skuteczniejsze rozwiązanie niż postój z włączonym silnikiem.

Dobrej jakości paliwo i olej również mają znaczenie

Istotne dla zachowania długiej żywotności silnika ma także stosowanie dobrej jakości paliwa i dobranie odpowiedniego oleju silnikowego. Zastosowanie wyższej jakości paliwa związane jest z ewolucją, jaką przeżywają silniki pojazdów z roku na rok. W nowszych samochodach silniki są dużo bardziej skomplikowane niż w funkcjonujących kilkadziesiąt lat temu. Dlatego warto inwestować w paliwo, które dba o kondycję silnika i jego prawidłową pracę. W przypadku benzyny można na przykład zainwestować w paliwo 98 zamiast 95. To szlachetniejsza odmiana benzyny, która nie tylko pozwala silnikowi pracować, ale również czyści go od środka i smaruje elementy, które mają tendencję do zużywania się.

Drugą istotną kwestią jest odpowiednio dobrany olej silnikowy. Aby zadbać o kondycję silnika, należy regularnie wymieniać olej, dzięki któremu sprawnie pracuje. Każdy właściciel samochodu powinien notować przebieg i czas od ostatniej wymiany oleju. Nawet jeśli nie pokonujesz zbyt wielu kilometrów, to pamiętaj, że olej starzeje się także od zmian temperatur w czasie różnych pór roku.

Serwis serwisowi nierówny – poznaj Lifecycle Solutions

Nie należy zapominać także o serwisowaniu silnika. Nawet jeśli stosujesz paliwo dobrej jakości i regularnie zmieniasz olej silnikowy, to nie wszystko, co możesz zrobić. Kluczem do sukcesu są także regularne przeglądy pojazdu i serwis. Zwróć uwagę, czy silnik działa bez zarzutu, czy wymiana rozrządu została przeprowadzona o czasie i czy oprogramowanie silnika jest aktualne. Często o funkcjonowaniu całej maszyny decyduje jeden, z pozoru nieistotny detal.

Jedno z rozwiązań serwisowych, które dostosowuje wymagania do poziomu eksploatacji silnika, oferuje DEUTZ Lifecycle Solutions: https://www.bthfast.pl/producent/deutz/deutz-lifecycle-solutions. DEUTZ Lifecycle Solutions to wysokiej jakości produkty dopasowane do różnych potrzeb, szybkość i dostępność serwisu oraz duży wybór odmiennych opcji i atrakcyjne ceny. To Ty wybierasz optymalną usługę serwisową dopasowaną do stanu technicznego, poziomu eksploatacji i tego, ile chcesz płacić za serwis. Do wyboru są rozwiązania poprzez naprawę oraz poprzez zamianę. Można skorzystać z zestawów naprawczych, wymiany bloku silnika w szybki i ekonomiczny sposób czy też kompletnej wymiany silnika z programu DEUTZ XCHANGE. Można także wybrać profesjonalną remotoryzację zgodnie z najwyższymi standardami oraz normami emisji spalin lub wymienić uszkodzony silnik na fabrycznie nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *